Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Facebook

 

 

Zapraszamy na kursy instruktora oraz asystenta instruktora parkour zakończone egzaminem.

Jesteś zainteresowany kursem na instruktora bądź asystenta instruktora parkour w 2021?
Wypełnij formularz, aby otrzymywać aktualne informacje o kursach.

ZGŁOŚ ZAINTERESOWANIE KURSAMI!: https://tiny.pl/rlwjc

Na przełomie 2021/2022 planujemy kurs:

1. Kurs instruktora parkour + egzamin

 • Wstępny termin : zima 2021/2022
 • Koszt: ogłosimy wkrótce
 • Wymagania:
  Status Asystenta Instruktora parkour
  Ukończona część ogólna instruktora sportu lub instruktora rekreacji ruchowej
  12-miesieczne doświadczenie w prowadzeniu lub w asystowaniu przy zajęciach parkour


TEMATYKA kursu:

 • Metodyka nauczania technik parkour
 • Panowanie nad grupą
 • Podejście do różnych grup wiekowych
 • Unikanie kontuzji
 • Pierwsza pomoc i asekuracja
 • Aspekty formalno-prawne prowadzenia zajęć
 • Tworzenie długofalowej relacji z uczestnikami zajęć

Wyjaśnienie wymagań i uprawnień na wszystkich poziomach instruktorskich:

[Schemat]

[AKTUALNA BAZA ASYSTENTÓW/INSTRUKTORÓW/TRENERÓW]


Jednym z głównych działań Federacji jest ujednolicenie metod nauczania parkour i freerunningu. Pomoże to w zapewnieniu bezpecznego startu osobom początkującym i zredukuje ryzyko kontuzji. Trwają prace nad stworzeniem uniwersalnej metodyki, która może stać się przewodnikiem bądź uzupełnieniem wiedzy dla osób nauczających parkour obecnie lub w przyszłości. Współpracujemy także z instytucjami naukowymi, z którymi będziemy mogli stworzyć kursy instruktorskie dla dyscyplin parkour i freerun.


Parkour i Freerun, gdy pojawił się w Polsce w latach 2003-2004, ze względu na swój "undegroundowy" charakter, nie gromadził swoich zwolenników w sekcjach czy klubach. Osoby trenujące przez wiele lat nie znajdowały się pod okiem trenerów lub instruktorów. Często było to dość "dzikie" hobby, w którym traceur był trenerem sam dla siebie. Stan taki pozostaje często do dziś. Jednakże rosnąca popularność parkour oraz wzrost ilości osób z doświadczeniem trenerskim spowodowały, że pojawiła się potrzeba nauczania technik parkour osób początkujących, aby m.in. ułatwić start takim osobom i zapobiec kontuzjom.

 

Zajęcia parkour i freerun prowadzone są w różnych miastach Polski od niemal 10 lat. W 2006 roku w Warszawie zapoczątkowano "AFA" (Adidas Flow Academy) - pierwszą akademię parkour w Polsce. W roku 2008 odbyły się Warsztaty Parkour w Bielsko-Białej, gdzie uczestniczyło kilkadziesiąt osób z całej Polski. W roku 2010 odbyła się akcja "Ogólnopolskie Warsztaty Parkour", podczas której w jeden weekend w 12 miastach Polski za sprawą lokalnych grup, parkour ćwiczyło niemal 500 osób. Informacje o wydarzeniu odbiły się szerokim echem w mediach. Rok 2011 to czas sformalizowania się wielu organizacji związanych z parkour w Polsce i w związku z tym rozpoczęcia reuglarnych treningów prowadzonych.

W chwili obecnej zajęcia prowadzone są w wielu miastach Polski, nie tylko przez kluby i stowarzyszenia, ale również przez szkoły, firmy czy osoby prywatne.