Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Facebook

 

[AKTUALNA BAZA ASYSTENTÓW/INSTRUKTORÓW/TRENERÓW]


 

Zapraszamy do zapisania się na kursy asystenta instruktora parkour zakończone egzaminem.

FORMULARZ ZAPISÓW: http://bit.ly/2saPOZq
TERMIN:, 8-9 grudnia 2018
MIEJSCE: Gdańsk, AWFiS
TEMATYKA:

  • Metodyka nauczania technik parkour
  • Panowanie nad grupą
  • Podejście do różnych grup wiekowych
  • Unikanie kontuzji
  • Pierwsza pomoc i asekuracja
  • Aspekty formalno-prawne
  • Tworzenie długofalowej relacji z uczestnikami zajęć

KOSZT: 300zł/os

PROWADZĄCY: Paweł Roziewski, Grzegorz Niecko, Łukasz Milka oraz Tomasz Dąbrowski.

Wymagania i uprawnienia na wszystkich poziomach instruktorskich [Schemat]
Jednym z głównych działań Federacji jest ujednolicenie metod nauczania parkour i freerunningu. Pomoże to w zapewnieniu bezpecznego startu osobom początkującym i zredukuje ryzyko kontuzji. Trwają prace nad stworzeniem uniwersalnej metodyki, która może stać się przewodnikiem bądź uzupełnieniem wiedzy dla osób nauczających parkour obecnie lub w przyszłości. Współpracujemy także z instytucjami naukowymi, z którymi będziemy mogli stworzyć kursy instruktorskie dla dyscyplin parkour i freerun.


Parkour i Freerun, gdy pojawił się w Polsce w latach 2003-2004, ze względu na swój "undegroundowy" charakter, nie gromadził swoich zwolenników w sekcjach czy klubach. Osoby trenujące przez wiele lat nie znajdowały się pod okiem trenerów lub instruktorów. Często było to dość "dzikie" hobby, w którym traceur był trenerem sam dla siebie. Stan taki pozostaje często do dziś. Jednakże rosnąca popularność parkour oraz wzrost ilości osób z doświadczeniem trenerskim spowodowały, że pojawiła się potrzeba nauczania technik parkour osób początkujących, aby m.in. ułatwić start takim osobom i zapobiec kontuzjom.

 

Zajęcia parkour i freerun prowadzone są w różnych miastach Polski od niemal 10 lat. W 2006 roku w Warszawie zapoczątkowano "AFA" (Adidas Flow Academy) - pierwszą akademię parkour w Polsce. W roku 2008 odbyły się Warsztaty Parkour w Bielsko-Białej, gdzie uczestniczyło kilkadziesiąt osób z całej Polski. W roku 2010 odbyła się akcja "Ogólnopolskie Warsztaty Parkour", podczas której w jeden weekend w 12 miastach Polski za sprawą lokalnych grup, parkour ćwiczyło niemal 500 osób. Informacje o wydarzeniu odbiły się szerokim echem w mediach. Rok 2011 to czas sformalizowania się wielu organizacji związanych z parkour w Polsce i w związku z tym rozpoczęcia reuglarnych treningów prowadzonych.

W chwili obecnej zajęcia prowadzone są w wielu miastach Polski, nie tylko przez kluby i stowarzyszenia, ale również przez szkoły, firmy czy osoby prywatne.